Obchodník je herec

Autor: Dominika Rozmanova | 16.10.2015 o 0:00 | (upravené 16.10.2015 o 16:40) Karma článku: 2,58 | Prečítané:  283x

OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE SCENÁR. DOMINIQUE ROSE KEĎ HO NEOJEBEŠ TY, OJEBE HO DRUHÝ! KTO SOM MÁM 28 ROKOV, NA PĽACI OBCHODU SA POHYBUJEM DEVÄŤ ROKOV. MOJÍM ŠTANDARDOM JE 100 ZMLÚV MESAČNE AK PRACUJEM štyri dni v týždni

KLAPKA 5: ARGUMENTÁCIA
ISTE AJ TVOJA OBĽÚBENÁ ČASŤ. BRÁNIŤ SA ZUBAMI, NECHTAMI. JA TÚTO ČASŤ SKUTOČNE MILUJEM. SAMOZREJME AK SA NA NIEKOHO IDEM POZRIEŤ PRIAMO DO TERÉN LEN TŔPNEM, ČI BUDE ARGUMENTOVAŤ TAK, AKO SOM HO TO NAUČILA, AKOBY SOM TO V DANEJ CHVÍLI UROBILA JA.
ZÁKLADOM TVOJEJ PRÁCE OBCHODNÍKA JE MAŤ VOPRED PRÍPRAVENÉ ARGUMENTY NA VŠETKY MOŽNÉ NÁMIETKY, OTÁZKY.
AK SI PRIPRAVENÝ ODPOVEDAJ KĽUDNÝM (NEROZRUŠENÝM) HLASOM. A POTICHU. AK BUDEŠ PRÍLIŠ RÝCHLY, HLUČNÝ PÔSOBÍŠ, ŽE SA BRÁNIŠ
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
A STÁVA SA TI TO ČASTO.AKO PRI HÁDKE.
SI SLABŠÍ HEREC? NEVADÍ, NA VŠETKO JE RIEŠENIE. ZAČNI VETOU. „VEĽMI ZAUJÍMAVA OTÁZKA,“...... „TÚTO OTÁZKU SOM DOSTAL PRVÝ KRÁT VIDÍM, ŽE SA PÝTATE TREFNE A DÁVALI STE POZOR,“
SAMOZRJEME, ŽE JU POČUJETE TISÍCI RAZ, ALE PREČO SA TÝM CHVÁLIŤ.
„ČAKAL SOM, ŽE SA TO OPÝTATE,“ .... „PRESNE TÁTO OTÁZKA ZAUJÍMALA AJ PANI NOVÁKOVÚ.“
„AJ PÁN SUCHÝ BOL SPOČIATKU SKEPTICKÝ, KÝM SI TO NEPRERÁTAL,“
HLAVNE POCHOP, ŽE NÁMIETKA DIVÁKA JE LEN TVOJA SKÚŠKA. JE TO LEN OTÁZKA A TY MÁŠ LEN ODPOVEDAŤ, OBJASNIŤ, ČO ON NEPOCHOPIL. ČIŽE ZACHOVAJ KĽUD A NESTRESUJ.
AK BY SI OTÁZKY, NÁMIETKY NEDOSTAL BOLO BY TO VEĽMI ZLÉ. TO SÚ PRESNE TÍ ENERGETICKÝ UPÍRI, KTORÍ SI ŤA VYPOČUJÚ HODINU, NECHAJÚ ŤA VYROPRÁVAŤ SA A POTOM S ÚSMEVOM ODMIETNÚ. NIČ NIE JE PRE OBCHODNÍKA HORŠIE.
TEŠ SA Z OTÁZOK,NÁMIETOK, PROTESTOV. OD DETSTVA SME VYCHOVÁVANÍ PÝTAŤ SA. NIČ NEKUPOVAŤ BEZ UISTENIA SA, ŽE JE TO DOBRÉ. AK NÁS OSLOVILI, SME PRIRODZENE POCHYBOVAČNÍ A TO JE SPRÁVNE. AK ŤA NIEKTO NA ULICI ZASTAVÍ A DÁ TI DO RUKY STO EUR. PRÍJEMNÁ SITUÁCIA, ŽE? ČO UROBÍŠ? NO SAMOZREJME, ŽE SA ZAČNEŠ PÝTAŤ: KTO STE? ZA ČO TO JE? PREČO PRÁVE JA?
ZLATÝ ARGUMENT: PREDSTIERANIE – ZOPAKOVANIE NÁMIETKY – ZARAZENIE – VYSVETLENIE VO SVOJ PROSPECH.
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
IDEÁLNE JE PREDSTIERAŤ, ŽE SI PREKVAPENÝ, ŽE SA VÔBEC NA „TOTO“ OPÝTAL.. SI PREKVAPENÝ, ŽE SI DOVOLIL VÁM DAŤ TAKÚTO OTÁZKU PO TOM VŠETKOM. S PREKVAPENÝ, ŽE SI VÔBEC DOVOLÍ MYSLIEŤ O TOM, ČO ŤA ŽIVÝ, ŽE JE TO ZLÉ.
NAUČ SA PREDSTIERAŤ, ŽE ŤA TÁTO OTÁZKA ZARAZILA A KĽUDNE TO DIVÁKOVI POVEDZ, ŽE JE TO PRVÝ KRÁT. KAŽDÝ PREDSA VIEME PREDSTIERAŤ ZARAZENIE, PREKVAPENIE A TVÁRIME SA, ŽE ROZMÝŠĽAME NAD ODPOVEĎOU, HOCI SME JU ZOPAKOVALI UŽ STO KRÁT.
TAK SI PREDSTAV SITUÁCIU, ŽE SA ŤA PRIATEĽKA OPÝTA: TY S ŇOU NIEČO MÁŠ?
A TY SI ZARAZENÝ. NEROZUMIEM, ČI S ŇOU NIEČO MÁM?
TAKTO REAGUJEME V BEŽNOM ŽIVOTE AK POTREBUJEME ZÍSKAŤ ČAS. A PRESNE TO
MÔŽEŠ UROBIŤ, BYŤ ZARAZENÝ A ZOPAKOVAŤ JEHO OTÁZKU.
PRIATEĽKA: ÁNO. PÁČI SA TI?
TY: ÁNO. SAMOZREJME
TO JE TO ZARAZENIE, KTORÉ NIEČAKÁ. ONA ČAKÁ, ŽE SA ZAČNEŠ BRÁNIŤ A BOJOVAŤ. TÝM PÁDOM NIEČO SKRÝVAŠ. A TY UROBÍŠ PRESNÝ OPAK A ONA JE BEZMOCNÁ. STRATILA ŤA NAVŽDY UŽ NEMÁ, ČO POVEDAŤ. ROVNAKO AKO DIVÁK. A TY PO TROCH SEKUNDÁCH POKRAČUJEŠ.
TY: SAMOZREJME. KEBY MALA MODRÉ OČI AKO TY. KEBY MALA TVOJ ÚSMEV. KEBY SA O MŃA BÁLA, ŽE MA STRATÍ, TAK AKO TY.
PRIATEĽKA: BUČ SA ROZOSMEJE, ALEBO SA ZAČNE HNEVAŤ, ŽE SI ROBÍTE SRANDU. ALE URČITE UŽ NEBUDE ZÚRIŤ A SPOVEDAŤ VÁS. POTVRDILI STE JEJ, ŽE STE VERNÝ ROVNAKO AKO DIVÁKOVI STE UVEDOMILI, ŽE KAŽDÝ PRODUKT MÁ HÁČIKY. PRETOŽE PRI VAŠOM
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
KVALITNOM PRODUKTE SI ICH MÔŽETE DOVOLIŤ.
KLAPKA 6: TICHO PO ARGUMENTE = SMRŤ OBCHODU
..NIKDY! NIKDY! NIKDY! PO SVOJOM TRIUMFÁLNOM ARGUMENTE NEZOSTAŇ TICHO, NEČAKAJTE NA REAKCIU, AKCEPTÁCIU, POVOLENIE DIVÁKA. DOHODLI SME SA PREDSA, ŽE SA NEPÝTAME, ČI TO CHCE,..ČI SÚHLASÍ,...ČI SA MU PRODUKT PÁČI.
ČO JE ČASTOU CHYBOU OBCHODNÍKOV JE, ŽE NEVEDIA AKO PO ARGUMENTE POKRAČOVAŤ. NO PREDSA IDEME ĎALEJ. MÁTE KOSTRU AKO SA DOSTAŤ
K VYPISOVANIU A ON ŤA LEN NÁMIETKOU PRERUŠIL. ODPOVEDZ A CHOĎ ĎALEJ.
NENECHAJ HO TICHO SEDIEŤ CELÝ ČAS
POČAS PREZENTÁCIE HO NEPUSTI K SLOVU, AK SA ŤA NIEČO OPÝTA, POVEDZ SLUŠNE, NECH SI TO NECHÁ NAKONIEC, ABY SI NIČ NEZABUDOL. ON PREDSA NEVEDIE DEBATU. ALE NENECHAJ HO ZASPAŤ, SNÍVAŤ O TOM AKO JE DOMA SÁM. POČAS PREZENTÁCIE SA UISŤUJ, ČI VNÍMA VETAMI: „ROZUMIETE MI?“ .... „ NEHOVORÍM RÝCHLO?“ ... „SPOMALÍM?“ ....
KLAPKA 7: DÔVERA
KLAPKA 7 NEMÁ NA MYSLI ICEBREAK, ALE TO ABY SI PÔSOBIL, TEDA BOL DÔVERYHODNÝ. NIE KAŽDÝ MA DAR. NIEKOMU STAČÍ, ŽE MÁ DIOPTRICKÉ OKULIARE A UŽ PÔSOBÍ MÚDRO
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
A DÔVERYHODNE. NIEKTO VYZERÁ AKO KLIENTKIN VNUK. ĎALŠÍ OBCHODNÍK JE STARÝ A TÝM PÁDOM PÔSOBÍ SKÚSENE. NUŽ, ČO AK TO NA MŇA NEPLATÍ?
ABY SI NAŠIEL ODPOVEĎ NA SVOJE OTÁZKY KÚPIL SI SI MÚDRU KNIHU.
ABY SME VEDELI PÔSOBIŤ DÔVERYHODNE MUSÍME POCHOPIŤ, ČO TO DÔVERA JE. KEDY ĽUDOM DÔVERUJEME A ČO NÁM PRINÁŠA.
DÔVERA? ČO JE TO? PREČO MU VERÍM? ODPOVEĎ: „NEVIEM, JEDNODUCHO TO CÍTIM.“
A PRESNE PRETO, AK NEVIEME, ČO TO JE LEN ŤAŽKO NÁJDEME ODPOVEĎ AKO JU VYVOLAŤ.
TAK SI ROZOBERME KEDY ĽUĎOM DÔVERUJEME? JA OSOBNE IM VERÍM VTEDY AK ICH POZNÁM, A TY? AK BY MI NIEČO PREDÁVAL PRIATEĽ, MAMA, KAMARÁTKA,
KAMARÁTKIN BRAT NEPOCHYBUJEM O JEJ/JEHO SLOVÁCH A PRODUKTE, KTORÝ MÁM KÚPIŤ.
ROVNAKO VIEM, ŽE AK SA NIEČO S PRODUKTOM STANE NÁJDEM SI ICH. VIEM NA KOHO SA OBRÁTIŤ,KDE SI POSŤAŽOVAŤ.
UPS, ALE VEĎ JA SVOJHO DIVÁKA NEPOZNÁM!
A PRÁVE PRETO MU DÁME POCIŤ, ŽE VIE O NÁS PODSTATNÉ VECII. DÁM MU POCIT, ŽE MA TU VŽDY NÁJDE. POCIT, ŽE NEZABLOKUJEM TELEFÓNNE ČÍSLO A NEUTEČIEM DO ZAHRANIČIA.
ALE AKO TO UROBIŤ ZA PÁR MINÚT. VEĎ S ĽUĎMI SA SPOZNÁVAM CELÝ ŽIVOT A V TEJTO KNIHE SA PÍŠE, ŽE MÁM BYŤ PROFESIONÁLNY.
A PRESNE PRETO TI NEBUDEM PÍSAŤ TEORETICKÉ POUČKY, KTORÉ FUNGUJÚ LEN V KNIHÁCH, ALE NAVEDIEM ŤA
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
KONKRÉTNÝMI PRÍKLADMI, KTORÉ SI ZAKOMPONUJ DO SVOJHO PREDAJNÉHO SCÉNARA. VERÍM ŽE SA INŠPIRUJEŠ.
PRÍKLAD: MOJA MAMA SI TOMU TIEŽ NEVERILA. ALE CELÝ ŽIVOT HOVORÍ LEPŠIE RAZ VIDIEŤ, AKO STO KRÁT POČUŤ. A JA SOM TÚTO FORMULKU POUŽILA PO 28-ICH ROKOCH KONEČNE NA ŇU.
V ZÁKAZNÍKOVEJ HLAVE: MÁ DOBRÝ VZŤAH S RODINOU. JEJ MAMA JU VYCHÁVAVA, DÁVA RADY. BUDE TO DOBRÉ DIEVČA. JEJ MAMA TIEŽ KÚPILA TENTO PRODUKT. PREZENTOVALA TO AJ MAME, TO ZNAMENÁ, ŽE TO NEMÔŽE BYŤ ZLÉ. TÁTO KOČKA UŽ MÁ 28 ROKOV
VIDÍŠ KOĽKO VĎAKA JEDNÉMU NENÁPADNÉMU (RAFINOVANÉMU) ARGUMETNU SA O MNE ZRAZU ZÁKAZNÍK
DOZVEDEL? PRESNE PRETO TO POUŽJEM ASPOŇ TRI JEMU PODOBNÉ. KAŽDÝ OBCHODNÍK MÁ FANTÁZIU, TAK TVOR! NAMÁHAJ SVOJ MOZOG, VĎAKA PRAKTICKÝM CVIČENIAM SA NAUČÍŠ IMPROVIZOVAŤ V PRAXI, S ĽAHKOSŤOU.
KLAPKA 8: PEČAŤ
VIEŠ JE TO PODPÍSANÉ, PREDANÉ A PREDSA ZÁKONÝ BOJUJÚ PROTI NÁM NA OCHRANU SPOTREBITEĽA. TY SA TRÁPIŠ A ON MÁ 14 DNÍ NA ZRUŠENIE, VRÁTENIE PEŇAZÍ.
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
PDĎME PEKNE POPORIADKU, PREČO TO ĽUDIA ZRUŠIA? LEBO ICH O TOM PRESVEDČIA ZNÁMY, RODINA.
DOBRE VIEME, ŽE KEBY ICH DETI, SÚRODENCI BOLI PRI TOM SÚ ROVNKAO NADŠENÍ AKO DIVÁK. ALE ŽIAĽ TAKÁTO MOŽNOSŤ SA NEDÁ VŽDY ZARIADIŤ. A AKO SA O TOM, ŽE NÁŠ DIVÁK NIEČO PODPÍSAL DOZVEDELI? NO PREDSA OD NEHO? KDE BOL POTOM PROBLÉM,KEĎ DIVÁK JE NADŠENÝ?
ODPOVEĎ: NIE JE OBCHODNÍK AKO MY.
PREDSTAVME SI SPOLOČNE AKO ASI VYSVETLÍL, ŽE SI OD NÁS KÚPIL HRNCE ZA TISÍC EUR.
„NO BOLA TU TAKÁ PANI A PREDALA MI HRNCE ZA TISÍC EUR.“
„PREČO SI TO KUPOVALA?“
„UKÁZALA MI AKO UVARÍ PRAŽENICU A VÔBEC SA NEJ NEPRIPÁLILI. A POTOM MI DALA PODPÍSAŤ ZMLUVU A VYSTAVILA ŠEK.“
„AKÚ ZMLUVU? A UŽ NÁM ZVONÍ TELEFÓN. „NIČ NECHCEM! OKLAMALI STE MA! PODVODNÍČKA!“
AKO SA VOČI TOMU POISTIŤ? SÚ DVE MOŽNOSTI. IDEÁLNE ICH KOMBINOVAŤ SPOLOČNE.
V PRVOM RADE DIVÁKOVI NECHÁM STRUČNÚ BROŽÚRKU O PRODUKTE. VIDITEĽNÚ. VYTLAČ SI VŠETKY VÝHODY , OBRÁZKY NA A4 A NECHAJ NA SEBA KONTAKT AK BUDÚ OTÁZKY. KTO ICH LEPŠIE ZODPOVIE AK NIE TY.
(NEPOSIELAJ MAILY. JE TO ZBYTOČNE. NAHNEVANÝ ČLOVEK, URČITE NEBUDE ZAPÍNAŤ POČÍTAČ).
A DRUHÁ RADA: PRIPRAV SI KRÁTKY OPIS PRODUKTU A OBCHODU,KTORÝ STE VYKONALI. MAXIMÁLNE TRI JEDNODUCHÉ
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
VETY, AKO PRE DIEŤA A OPÝTAJ SA DIVÁKA: AK PRÍDE VÁŠ SYN DOMOV A OPÝTA SA, ČO JE TO ZA ZMLUVU, ČO JE TO ZA HRNIEC, ČO JE TO ZA POISTKU, ČO POVIETE?
VÄČŠINOU TI POVIE NIEČO, ČO BY ODRADILO KAŽDÉHO. ALEBO SA ZAČNE SMIAŤ, ČI MÁVAŤ RUKOU, ŽE HO NEMÁŠ OTRAVOVAŤ. TY SA NEVZDAJ. ZASTUPUJEŠ SVOJU FIRMU. VYKONAL SI PROFESIONÁLNU PRÁCU A JE TO TVOJA PRÁCA POUČIŤ HO AK ŤA BUDÚ Z FIRMY NÁHODOU KONTROLOVAŤ.
A PEKNE AKO DIEŤA V ŠKÔLKE HO NAUČÍME, ČO POTREBUJEME A ON NÁM TO ZOPAKUJE. VERTE MI AKÚ BUDE MAŤ RADOSŤ AK SA MU TO NA DRUHÝ POKUŠ PODARÍ. TAKTO NEJAKO SOM UČILA BABKY NA ULICI ODPREZENTOVAŤ VÝHODY PAUŠÁLU, KTORÝ SA ZAVIAZALI PLATIŤ DVA ROKY. A KEBY STE VIDELI TÚ RADOSŤ, KEĎ SA IM TO PODARILO A AKO KRÁSNE VŠETKÝM STÚPLA
PRIECHODNOSŤ NA 97 %., ČO BOL REKORD, KÝM SA TO ROBILO U KAŽDÉHO POCTIVO.
ZLATÉ PRAVIDLO: MODEL BOY. BYŤ FÉR.
HOCI SI OBCHODNÍK HEREC A HRÁŠ SA, ŽE TA NEZAUJÍMA, ČI SI TO ZÁKAZNÍK VEZME. HRÁŠ SA, ŽE NIE SI PLATENNÝ PROVÍZNE, HRÁŠ ŽE TÚTO NÁMIETKU POČUJEŠ PRVÝ KRÁT V ŽIVOTE, NIKDY NIDKY NIKDY NEHRAJ, ŽE TENTO PRODUKT NEMÁ NEDOSTATKY A NIKDY HO NEPREROB NA NIEČO INE. JE TO JEDNODUCHÉ LEN HOVOR PRAVDU. VEĎ KTO POVEDAL, ŽE PRVDU NEMÔŽEŠ OBRÁTIŤ VO SVOJ PROSPECH. SI PREDSA OBCHODNÍK – HEREC.
SI HEREC A PRETO, ABY SI ZAHRAL DOBRÝ FIL M SA MUSÍŠ NAUČIŤ SCÉNAR. ŽIAĽ NEMÁŠ REŽISÉRA , KTORÝ TI HO DÁ.
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
DOSTANEŠ OD ŠÉFA LEN KOSTRU, ABY SI VEDEL O ČOM JE FILM A PRETO MÁŠ JEDINÚ ÚLOHU PREDTÝM AKO SA STANEŠ SLÁVNYM HERCOM V HOLYWOODE, SADNÚŤ SI NA PÁR HODÍN A NAPÍSAŤ DOKONALÝ SCÉNAR, KTORÝ ZAHŔŇA VŠETKÝ BODY SPRÁVNEHO SCÉNARA.
VOPRED GRATULUJEM K SOCHE OSCARA ZA TVOJ HERECKÝ VÝKON!
RADY REŽÍSÉRA:
NEPOUŽÍVAJ SLOVÁ, ČI VETY, KTORÉ DENNE STRESUJÚ ĽUDÍ. NAHRAĎ ICH ADEKVATNEJŠÍMI:
VYPÍŠEM VÁM ZMLUVU = VYPLNÍM VÁM TLAČIVO
POTREBUJEM TO PODPÍSAŤ = POTREBUJEM TO PODPISOM POTVRDIŤ
VIAŽETE SA NA DVA ROKY = GARANTUJEME VÁM TO NA 24 MESIACOV
ZAPLATÍTE 150 EUR = MÁTE TO ZA SYMBOLICKÝCH 150 EUR
ZA ROK NÁM TO SPLATÍTE. BUDE TO 1200 EUR = ŽE STE „TO VY“ MÁTE TO ZA SYMBOLICKÝM 100 EUR MESAČNE.
KONTRAKT, ZMLUVA = DOHODA, TLAČIVO
VŠEOBECNÉ PODMIENKY = OCHRANA VÁS AJ NÁS
ZRUŠENIE ZMLUVY = UKONČENIE BENEFITOV
PREDAJCA = SEVISÁK, PRACOVNÍK, ZAMESTNANEC
VY STE MÔJ DIVÁK = STE MÔJ ZÁKAZNÍK
PREDÁVAM POISTKY = POSKYTUJEM FINANČNÚ POMOC, REZERVU
PREDÁVAM = POSKYTUJEM, PRIDEĽUEM
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
ČO SA TI PÁČI VIAC?
NEPRÍJEMNÉ (OČAKÁVANÉ) OTÁZKY DIVÁKA
PREČO TO MUSÍM PODPISOVAŤ?
PANE, NA PODANIE RUKY TO UŽ DÁVNO NEFUNGUJE. VIETE AKO BYROKRACIA
DIVÁK ZAČNE PRITAKÁVAŤ A SŤAŽOVAŤ SA.
DIVÁK SA SŤAŽUJE NA CELÝ SYSTÉM „SVETA.“
NEBOJUJTE. SŤAŽUJTE SA S NÍM A EŠTE VIAC. POUŽÍTE VLASTNÉ SKÚSENOSTI A ROZČERTITE SA EŠTE VIAC.
FUNGUJE TO. MALI STE VIDIEŤ AKO MÔJ DIVÁK SČERVENEL A UVEDOMIL SI, ČO MU CELÝ ČAS ROBIL. NASTAVILA SOM MU ZRKADLO
A TO STE PLATENÍ OD TOHO KOĽKO ĽUDÍ VÁM TO PODPÍŠE?
JA SOM ŽIAĽ LEN ZAMESTNANEC PANI (BRÍGÁDNI). ALE SĽÚBILI NÁM VIANOČNÉ ODMENY, TAK HÁDAM NIEČO PRIHODIA.
KEĎ VÁM NÁHODOU BUDÚ VOLAŤ PRE SPÄTNÚ KONTROLU, KĽUDNE MA POCHVÁLTE A NECH MI ZVÝŠIA PLAT. NEURAZÍM SA.
V ÚVODE VÁM HOVORÍ, ŽE NIČ NECHCE
PANE, JA SOM VÁM NEPRIŠIEL PREDÁVAŤ HRNCE (POKIAĽ ICH NEPREDÁVATE), ALE SERIÓZNE VÁM ZNÍŽIŤ NÁKLADY DOMÁCNOSTI
A TO MUSÍM PODPÍSAŤ TERAZ?
AKO HOVORÍ MOJA MAMA: MUSÍME LEN ZOMRIEŤ. ALE TAK BOLA BY SOM RADA,
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
KEBY SOM SA TU NEMUSELA VRACAŤ O HODINU.
PREMYSLÍM SI TO
PREMÝŠĽANÍM SA VÁM VYTVÁRAJÚ LEN ĎALŠIE OTÁZKY A KEĎ TU NEBUDEM ODPOVEĎ VÁM DÁ LEN NEODBORNÝ SUSED ALEBO GOOGLE. PÝTAJTE SA MŇA, TERAZ. OD TOHO SOM PLATENÁ. JE TO MOJA PRÁCA.
ALE ÚPRIMNE, ČOHO SA BOJÍTE, ŽE VÁM TO O ROK NEPREDLŽÍM LEBO ZABUDNEM?
A KEĎ TO ZRUŠÍM, JE TAM POKUTA?
SAMOZREJME. CHRÁNIME VÁS, ALE AJ SEBA. VIETE 24 MESIACOV VÁM GARANTUJEME NIŽŠIU SUMU. KEBY SME JU ROZDALI KAŽDÉMU A POTOM NÁM ODÍJDE DO KONKURENCIE, NIČ BY FIRMA NEZAROBILA. CHÁPETE.
TO SI MUSÍM PREČÍTAŤ A ROZMYSLIEŤ.
PÁN MRKVIČKA, TEJ ZMLUVE SA NEROZUMIEM ANI JA A TO SOM BOL PÄŤ HODÍN NA ŠKOLENÍ. TOMU SA ROZUMEJÚ LEN DRAHÍ PRÁVNICI, KTORÝCH ZA TO PLATÍME.
PLATÍME – MNOŽNÉ ČÍSLO, PREDSA STE NA JEDNEJ LODI :D
DIVÁK SA PODPISUJE A HOVORÍ: DÚFAM, ŽE NESKONČÍM V BASE
PANI, TO BY SME TAM POTOM MUSELI SKONČIŤ SPOLOČNE
PODMIIEŇOVACÍ SPÔSOB: AKO HOVORIA BABKY: „BOH ŤA VARUJ“ POUŽIŤ HO!
MOHLI BY STE, CHCELI BY STE,
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
MOHLI BY STE MI TO PODPÍSAŤ..(DÁVAŠ NA VÝBER)
MALI BY STE SA LEPŠIE....
DOSTALI BY STE LEPŠIU CENU
PODMIEŇOVACÍ SPÔSOB
POZNÁME PREDSA DEFINÍCIU: „Vyjadrujeme ním podmienku, pri splnení ktorej sa dej koná alebo by sa mohol konať.“ A to príliš dôveryhodne neznie
VERÍM LEN TOMU, ČO VIDÍM
URČITE VÁM V OBCHODE RADÍ ŠÉF, COUCH, KOLEGA, MÚDRA KNIHA.
POZNÁTE TIE OSOBY, TÝCH ĽUDÍ, ČO TIE KNIHY PÍŠU?
ZREALIZOVALI UŽ SAMI NEJAKÝ OBCHOD? DARÍ SA IM? SÚ EFEKTÍVNY? MAJÚ DOBRÚ PRIECHODNOSŤ? ZARÁBAJÚ DOBRE?
AK JE TVOJA ODPOVEĎ NIE. JA SOM LEPŠÍ, HOCI SOM NOVÝ. UTEKAJ OD NICH!
TVRDIA, ŽE VEDIA O ČOM HOVORIA? NECH TI TO UKÁŽU V PRAXI. NO A ČO, ŽE UŽ TO NEROBIA, NEMUSIA. OBCHODNÍK NIKDY NEZABÚDA.
POZNÁŠ NIEKOHO,KTO JE V OBCHODE LEPŠÍ?
TRÁV S NÍM VEĽA ČASU. POZRI SA NA NEHO V PRAXI, AJ NA ÚKOR SVOJHO ZÁROBKU.
POZRI SI, ČO NAJVIAC OBCHODNÍKOV V PRAXI A ZOBER SI Z ICH OBCHODNEJ TAKTIKY, LEN TO NAJLEPŠIE.
PRAJEM TI VEĽA VYPÍSANÝCH PIER A TUČNÉ KONTO. DO TOHO!
OBCHODNÍK JE HEREC/DOMINIQUE ROSE
PS: NEZABÚDAJ! HEREC NIKDY NEPRESTÁVA HRAŤ SVOJU ROLU DO KONCA, ANI KEĎ DIVÁCI TLIESKAJÚ.
.
ĎAKUJEM MOJEJ LÁSKE VLADKOVI, ZA USTAVIČNÉ KOPANIE DO ZADKU.
MILUJEM ŤA

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?